Playboy’un Kurucusu Hugh Hefner Yaşamını Yitirdi

Please log in or register to like posts.
News
Hugh Hefner Yaşamını Yitirdi

Playboy’un Kurucusu Hugh Hefner 91 Yaşında Yaşamını Yitirdi

Dünyanın çok en bilinen basın markalarından birisi haline gelen Playboy Dergisi’nin kurucusu Hugh Hefner, kendi malikanesinde öldü. Dünyanın en etkili erkek dergilerinden olan Playboy Dergisi, dünya genelinde ayda 7 milyon adet kopya satmayı başardığı için yayıncılık tarihinin en büyük mecralarından biri haline geldi.

Playboy Dergisi, çarşamba gününün gecesinde yayınladığı bir basın bülteniyle derginin kurucusu Hugh Hefner’ın öldüğünü doğruladı. Kendi malikanesinde doğal nedenlerle öldüğü belirtilen H. Hefner, son birkaç yılını devamlı olarak ev partilerine ve kutlamalara ayırmıştı.

Hefner’in oğlu Cooper Hefner, babasının ölümünün sonrasında şunları söyledi: “Babam, medyanın ve kültürümüzün öncüsü oldu. Bizim en önemli sosyal ve kültürel hareketlerimizin arkasındaki isimdi, istisnai ve etkileyici bir hayat yaşadı. Özgür konuşmayı savunan, sivil hakların ve cinsel özgürlüğün peşinde koşan bir isimdi.”

Hugh Hefner’in bütün ailesi, Playboy markasının farklı alanlarında çalışıyor. Eşi, kadın erkek bütün çocukları Playboy’u bundan sonra da marka olarak yaşatmaya devam edeceklerini kamuoyuna açıklıyorlar.

9 Nisan 1926’da doğan Hugh Hefner, Playboy’u 1953 yılında 8000 dolar kadar borç alıp kurmuştu. H. Hefner, uzun yıllardır dünya medyasında erkeklere özel yayın yaptığı için, yüzyılın cinsellik kültürüne büyük bir iz bıraktı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir