PUBG’ye Gelecek Değişiklikler Yolda!

Please log in or register to like posts.
News
Değişiklikler Yolda

10 milyonu aşkın satış rakamıyla, anlık 1 milyon oyuncusuyla son zamanların en popüler oyunu büyük farkla PlayerUnknown’s Battlegrounds. Hala daha erken erişimde olmasına rağmen 1.3 milyon oyuncuyla tüm zamanların aynı anda en çok oynanan oyunu olmayı da başaran erken erişim oyunu, şimdiden geleceğin e-sporu olarak addedilmeye başlandı. 2017’nin son çeyreği bitmeden erken erişimden çıkacağı tahmin edilen bu güzel, popüler oyuna gelecek yeniliklerden de birkaç haber var.

Brendan Greene, Reddit’te yaptığı AMA etkinliğiyle PUBG topluluğunun merak ettiği soruları yanıtladı ve PUBG’nin geleceğine dair bazı bilgiler verdi. Henüz erken erişime girmelerinin üzerinden 6 ay geçtiğini belirten Brendan Greene, böylesine güzel bir başarıyı öngörmediklerini belirtti.

Etkinlikte öne çıkanlar:

Yeni araçlar ve haritalar: Önceki yazımızda (PUBG’ye gelecek yeni araba belli oldu) oyuna eklenecek 3 yeni araçtan ilkini paylaşmıştık. Bu aracın dışında 2 araç daha oyuna eklenecek henüz araçlar hakkında bilgi yok ancak ilerleyen zamanlarda yapımcılar bizlerle paylaşacaktır. Araçların yanı sıra oyuna farklı haritalar da gelecek. Yapımcı 2 farklı harita üzerinde çalıştıklarını belirtti. (Haritalardan birisinin “Çöl Haritası” olacağı oyuncular arasında konuşulmaktadır.)

Espor turnuvaları: İlk turnuvasını Gamescom’da düzenleyen şirket, Brendan Greene dediğine göre burada çok tecrübe edindi ve Bluehole içerisinde yer alan espor ekibi, organizatörler ve takımlar ile iletişimde kalarak en uygun sistemi getirmek üzerinde çalışmalarına sürdürüyor.

Atlama: “vaulting” adı verilen bu sistem, duvarların üzerinden atlayarak takla atıp ayağa kalkmak anlamına geliyor. Oyuncular PlayerUnknown’s Battlegrounds sistem dosyalarında bir değişikle bu eylemi tek bir tuşa atayabiliyordu ancak kısa bir süre önce gelen güncelleme ile bu izin kaldırıldı.

atlama
atlama

Mavi alan: Bir çoğumuzun oyun alanı dışında kalıp o güzel lootlarıyla ölmesine sebep olan Mavi alan için de yapımcılar alanda çeşitli değişiklikler yapacaklarını belirttiler.

Tekrar: PUBG’yi arkadaşlarınızla veya tek başınıza oynarken oyun sırasında başınıza çok ilginç ve bi o kadarda eğlenceli şeyler gelebiliyor. PUBG oyuncuları maç sonunda geriye dönüp farklı açılardan kendi oyunlarını izleyebilecekler. E3’te gösterilen bu yenilik, oyunun final sürümünde yer alacak.

Mermi penetrasyonu: PlayerUnknown’s Battlegrounds’da mermiler su ile karşılaştığında şu an için hiçbir işe yaramıyor. Suyun altında oyuncular ölümsüz olurken, PLAYERUNKNOWN geliştirici takımının mermi penetrasyonu üzerinde çalıştığını ve önümüzdeki aylarda detayların paylaşılacağını iletti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir